20 % sleva na opravy pro všechny záplavami postižené!

Velké riziko infekcí

Popovodňová kalamita s sebou přináší mimo jiné nebezpečí infekcí. Například dysenterie je způsobená kontaminací záplavové vody lidskými výkaly z množství žump a také čističek odpadních vod. Další zdravotní ohrožení představuje leptospiróza, a to kvůli kontaminaci vody výkaly zvířat. V oblasti domů a bytů bývají přenašeči hlavně hlodavci. Bahno, kal a záplavová voda by proto měly s lidskou pokožkou přijít do styku co nejméně, nejlépe vůbec. Nákaza se může do těla dostat i skrze nepatrné poranění kůže.

Boj s plísněmi

V povodněmi promočených domácnostech se často objeví plísně – usazené na zdech, oblečení i předmětech. Při likvidaci plísní byste si měli nasadit ochrannou roušku přes ústa i gumové rukavice. Nejprve je nutné použít postřik s protiplísňovými účinky. Následuje omytí, seškrábání či otření. Způsob likvidace závisí na množství plísní. Při dezinfekci stěn je dobré aplikovat přípravky, které pomáhají předcházet usazení plísní. Bližší informace o boji s tímto nepříjemným důsledkem záplav

Focení škody!!!

Jestliže jste měli dům pojištěný, platí první a základní pravidlo – foťte. Než začnete cokoliv odčerpávat, vyklízet či vysoušet, snažte se nafotit co nejdetailněji každé místo ve vašem domě či sklepě. Pojišťovna po vás nemůže žádat, abyste dům nechali v původním stavu až do chvíle, kdy si na vás najde likvidátor dané pojišťovny čas. Naopak, jste povinni jednat tak, abyste minimalizovali další škody. Proto nejdříve vše důkladně zdokumentujte, ať se později nedostanete do potíží.