Tak to zřejmě nastalo rekonstrukce bytu už je fakt potřeba a viditelné nedostatky už nelze opomíjet. Po např. výměně oken či nového nábytku člověk zažije pocit zlepšení životního komfortu – tak proč do toho konečně nejít a nemít ten pocit z celého bytu?

Původní stav vyhovuje málokomu

Panelové byty

Každý, kdo se někdy stal návštěvníkem či obyvatelem panelového bytu, jistě ví, že dispoziční řešení těchto bytů není ve většině případů ideální, respektive kompatibilní s dnešní představou o praktickém bydlení. Miniaturní předsíň bez úložných prostor, koupelna, kam se dva lidé nevejdou, kuchyň bez dostatečné pracovní plochy a řada dalších nedostatků. Tento původní stav proto zkrátka vyhovuje málokomu. Ale jak z něho vytvořit příjemné bydlení splňující veškeré moderní trendy a potřeby?

Ovšem rekonstrukce se dělá většinou jednou dvakrát za život tak proč si nepozvat profesionální české dělníky, kteří vědí jak chodit ve svém oboru.

Bytová jádra

Nevyhovující bytové jádro je jedním z nejpalčivějších problémů, které trápí majitele bytů v panelových domech. Relativně nízké standardy z doby, kdy bylo potřeba narychlo vybudovat obrovské množství nových bytů pro mladé generace, jsou z dnešního pohledu nepřijatelné a významně snižují komfort bydlení. Renovace bytového jádra přitom nemusí znamenat zhroucení rodinného rozpočtu.

Proč renovovat bytové jádro?

Jedním z hlavních důvodů pro rekonstrukci jádra Vašeho bytu je akutní nedostatek prostoru. Typická koupelna v „paneláku“ je malá i pro jednoho člověka, a pokud do ní chcete navíc umístit pračku, nepohnete se v ní už vůbec. Při rekonstrukci lze stávající jádro rozšířit a změnit rozmístění jednotlivých elementů. Výrazného zvětšení prostoru lze také dosáhnout spojením koupelny s WC.

Další významnou pohnutkou k rekonstrukci je také celková zastaralost bytového jádra. Staré umyvadlo, plechová rezavějící vana a zašlé obklady (pokud nějaké jsou) dnes nepůsobí příliš vábně. Navíc všudypřítomný umakart je náchylný k poškození, má minimální zvukově-izolační vlastnosti a po dlouhých letech zatékání vody se stává snadnou obětí nejrůznějších plísní.

Kdy renovovat bytové jádro?

Ideální chvíle pro rekonstrukci bytového jádra je ještě před tím, než se do bytu nastěhujete. Pokud chcete renovovat bytové jádro ve svém stávajícím bytě, měli byste zvážit dovolenou nebo návštěvu příbuzných. Až se za 8 dní vrátíte domů, bude na Vás čekat nová koupelna.

Rozhodněte se včas!

Pokud plánujete renovaci bytového jádra, kontaktujte nás a my Vám zdarma poskytneme odbornou konzultaci a vypracujeme cenovou nabídku. Neodkládejte však své rozhodnutí na poslední chvíli. Objednávky přijímáme na dlouhou dobu dopředu a není možné již smluvené zakázky jakkoliv odsouvat.

Před začátkem rekonstrukce je také potřeba vyřídit formální náležitosti a v případě větších stavebních změn v bytě (rozšíření koupelny, změna půdorysu jádra) také stavební povolení, které při běžné rekonstrukci jádra není potřeba.

Rekonstrukce začíná vybouráním starého jádra většinou umakartového.Poté hned přichází k vyzdění nových stěn. A pak položení dlažby a obkladů. Samozřejmě vymalování koupelny a nastěhování vany a nábytku a můžete si užívat nové koupelny.

Celá tato rekonstrukce bytového jádra bývá hotova během 8 dnů. Neudáváme např. 5 dní jako jiné firmy i přes to, že by jsme to také vzládli. Náš názor je, že určité věci se nemají uspěchat, ale mají se udělat pořádně, hlavně ve stavebnictví.

Při rekonstrukci bytového jádra se provádí také oprava štukování panelů nebo úplně nové štukování. Hlavní výhody jsou především cenová výhodnost a trvanlivost provedené rekonstrukce v panelovém bytě tak důležité. Jediné co musíte udělat před štukováním je vyprázdnění místnosti a přístupnost k vodě. Pak už se jenom strhají staré tapety, očistí povrch pod nimi a můžeme štukovat.

Stavební práce při rekonstrukci bytových jader nebo bytů kompletní nebo částečná rekonstrukce bytu